Υλικό 5ης συνεδρίας

Ερωτηματολόγιο

2η Δραστηριότητα

Το blog που θα αξιολογήσω είναι το ιστολόγιο του Δημοτικού Σχολείου Εξαπλάτανου

• Είναι ένα αξιόπιστο ιστολόγιο αφού είναι δημοσιευμένο στο sch.gr και αυτοί που το ενημερώνουν είναι οι δάσκαλοι του σχολείου
  • Είναι ενημερωμένο και μάλιστα η τελευταία ενημέρωση έγινε πριν από λίγες ώρες.
  • Το περιεχόμενο είναι πλούσιο και οι δημιουργοί φαίνεται ότι δουλεύουν με μεράκι.
  • Είναι απόλυτα λειτουργικό και οι σύνδεσμοι δουλεύουν.
  • Το περιεχόμενο είναι άρτιο γλωσσικά.
  • Δεν είναι υπάρχουν διαφημίσεις, κάτι απόλυτα λογικό αφού το ιστολόγιο δεν είναι εμπορικό.
  • Δεν είναι δυνατή η προβολή σε κάποια άλλη γλώσσα κι ούρε μπορεί να γίνει τροποποίηση της εμφάνισης για να διευκολύνει άτομα με ειδικές ανάγκες.
  • Είναι ένα αισθητικά αποδεκτό ιστολόγιο και το περιεχόμενο απευθύνεται σε δασκάλους, γονείς και μαθητές.

3η Δραστηριότητα

Η ενότητα που καλύπτει το συγκεκριμένο φύλλο εργασίας είναι η χρήση συναρτήσεων. Οι μαθητές πρέπει να εισάγουν τις κατάλληλες συναρτήσεις στα σωστά κελιά έτσι ώστε να έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Φύλλο Εργασίας

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.