Αναδημοσίευση του άρθρου της κ. Άννας Μπαφίτη http://stop-bullying.sch.gr/archives/991 Το σενάριο αυτό αφορά σε παρέμβαση για την πρόληψη και αντιμετώπιση του σχολικού εκφοβισμού, με αξιοποίηση των ΤΠΕ και με βάση τις αρχές της διαφοροποιημένης παιδαγωγικής . Μέσω των δραστηριοτήτων, οι μαθητές και οι μαθήτριες αναμένεται να αναπτύξουν ενσυναίσθηση, να διαμορφώσουν αρνητική στάση έναντι του εκφοβισμού, να […]
Μηνιαίο Ιστορικό Ιούνιος, 2016
Ποιος φοβάται; Όχι εγώ!
Δημοσιευμένο στην κατηγορία Χωρίς κατηγορία στις 4 Ιούν 2016