Απόφοιτη Τ.Ε.Φ.Α.Α ( Α.Π.Θ) και κάτοχος μεταπτυχιακού τίτλου στις “Επιστήμες της Αγωγής” με κατεύθυνση τις “Πολιτισμικές Σπουδές: Σημειωτική και Επικοινωνία”. Σπουδές ενός έτους στη σχολή Greek Aerobic and Fitnesss Training School (GR.A.F.T.S).
Συμμετοχή και παρακολούθηση πληθώρα σεμιναρίων και εκπαιδευτικών προγραμμάτων με θέματα όπως: την Διαπολιτισμική Εκπαίδευση, την Μεθοδική -Διδακτική και Παιδαγωγική της Φυσικής Αγωγής, τον Σχολικό Εκφοβισμό, την Διατροφή, τις Πρώτες Βοήθειες και την Ειδική Αγωγή.
Από το σχ. έτος 2008- 2009 εργάζομαι στο Διαπολιτισμικό Γυμνάσιο Ευόσμου. Έχω εκπονήσει Προγράμματα Αγωγής Υγείας, Περιβαλλοντικά, Αγωγής Σταδιοδρομίας και Πολιτιστικά. Επίσης έχω συμμετάσχει σε ευρωπαϊκά προγράμματα όπως : Connecting Cassrooms, Comenius (In service trraining) και Erasmus+.
Ενδιαφέροντα: Ξένες γλώσσες, χορός και ταξίδια.
Επικοινωνία: andreouelen@gmail.com