Βιογραφικό

Απόφοιτη Τ.Ε.Φ.Α.Α ( Α.Π.Θ) και κάτοχος μεταπτυχιακού τίτλου στις “Επιστήμες της Αγωγής” με κατεύθυνση τις  “Πολιτισμικές Σπουδές: Σημειωτική και Επικοινωνία”.  Σπουδές ενός έτους στη σχολή Greek Aerobic and Fitnesss Training  School (GR.A.F.T.S).

Συμμετοχή και παρακολούθηση πληθώρα σεμιναρίων και εκπαιδευτικών προγραμμάτων με θέματα όπως: την Διαπολιτισμική Εκπαίδευση, την Μεθοδική -Διδακτική  και Παιδαγωγική της Φυσικής Αγωγής, τον Σχολικό Εκφοβισμό, την Διατροφή,  τις Πρώτες Βοήθειες και την Ειδική Αγωγή.

Από το σχ. έτος 2008- 2009 εργάζομαι στο Διαπολιτισμικό Γυμνάσιο Ευόσμου. Έχω εκπονήσει Προγράμματα Αγωγής Υγείας, Περιβαλλοντικά, Αγωγής Σταδιοδρομίας και Πολιτιστικά. Επίσης έχω συμμετάσχει σε ευρωπαϊκά προγράμματα όπως :  Connecting Cassrooms,  Comenius (In service trraining) και  Erasmus+.

Ενδιαφέροντα: Ξένες γλώσσες, χορός  και ταξίδια.

Επικοινωνία: andreouelen@gmail.com