DNA DETECTIVE GAME

Βρες το δολοφόνο με ανάλυση DNA!

Με μεγάλη μου χαρά σας προσκαλώ στην επίδειξη μιας διασκεδαστικής δραστηριότητας για μαθητές Δημοτικού- Γυμνασίου, η οποία αφορά στην ταυτοποίηση υπόπτου με χρήση αποτυπώματος DNA!

Η δράση θα πραγματοποιηθεί με προτεραιότητα σε όσους έχουν φέτος ανάθεση τη Βιολογία Γ’ γυμνασίου και εμπίπτει στο Κεφάλαιο 5: Διατήρηση και συνέχιση της ζωής.

Σκοπός είναι η εκμάθηση της δραστηριότητας, ώστε να εφαρμοστεί έπειτα από το διδάσκοντα στα τμήματα του σχολείου και θεωρώ ότι προσδίδει μεγάλο ενδιαφέρον στο μάθημα!

Το παιχνίδι θα διεξαχθεί στο Ε.Κ.Φ.Ε. Ξάνθης την Πέμπτη 23 Φεβρουαρίου 2023 στις 12.00.

Παρακαλούνται οι εκπαιδευτικοί που ενδιαφέρονται και μπορούν να συμμετέχουν, να δηλώσουν τη συμμετοχή τους μέχρι Παρασκευή 17 Φεβρουαρίου 2023, συμπληρώνοντας την αντίστοιχη φόρμα ενδιαφέροντος ή με τηλεφωνική ενημέρωση της Υπεύθυνης Ε.Κ.Φ.Ε. Ο ανώτατος αριθμός συμμετεχόντων, με τον οποίο θα παιχτεί εύκολα το παιχνίδι είναι 32 εκπαιδευτικοί.

Περισσότερες πληροφορίες για το παιχνίδι μπορείτε να βρείτε ΕΔΩ.

Περιμένω τους υποψήφιους Ντετέκτιβ!

Φιλικά,

Η αρχηγός της Αστυνομίας,