Μαθήματα Υποστήριξης

Λογοθεραπεία: Έργο της είναι η περιοδική αξιολόγηση των μαθητών που παρουσιάζουν προβλήματα επικοινωνίας, λόγου, ομιλίας, φωνής, ο σχεδιασμός και η υλοποίηση προγραμμάτων αποκατάστασης καθώς επίσης και η συνεργασία με τους γονείς αλλά και τους εκπαιδευτικούς για την ενιαία αντιμετώπιση αυτών των προβλημάτων.

Ψυχολογική Υποστήριξη: Σκοπός της είναι η διαμόρφωση ολοκληρωμένης ψυχολογικής εκτίμησης για την προσωπικότητα των μαθητών και των ιδιαιτέρων εκπαιδευτικών αναγκών τους. Επίσης  η υποστηρικτική, συμβουλευτική ή θεραπευτική διαδικασία αλλά και η συνεργασία με τους εκπαιδευτικούς και τους γονείς των μαθητών.

Ημερήσιας Φροντίδας: Υποβοήθηση των μαθητών στις βασικές τους ανάγκες (ατομική υγιεινή, σίτιση).