Ε.Ε.Ε.ΕΚ. ΘΗΡΑΣ

Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης Θήρας

Τελική γιορτή σχολικής χρονιάς 2023-2024

Ιούν 20249
Στις 4 Ιουνίου πραγματοποιήθηκε με επιτυχία η τελική γιορτή του σχολείου μας στον αύλειο χώρο. Η γιορτή ξεκίνησε με τις παρουσιάσεις των προγραμμάτων σχολικών δραστηριοτήτων που υλοποιήθηκαν τη φετινή χρονιά στο σχολείο μας, καθώς και με την παρουσίαση του ευρωπαϊκού προγράμματος Erasmus+ στο οποίο συμμετείχε τα τελευταία χρόνια το σχολείο για την επιμόρφωση των εκπαιδευτικών.👩‍🏫🧑‍🏫 Στη συνέχεια, ακολούθησε το κύριο μέρος της γιορτής, το οποίο ήταν αφιερωμένο στον παλιό ελληνικό κινηματογράφο.🎞 Μαθητές και εκπαιδευτικοί χόρεψαν τραγούδια από ταινίες και ενθουσίασαν τους καλεσμένους. 🕺💃👨‍🎤👩‍🎤
🙏Ακολούθησαν παραδοσιακοί χοροί και η παραλαβή δώρων από μαθητές και εκπαιδευτικούς, τα οποία προσέφερε ο Σύλλογος Γονέων και Φίλων Ατόμων με Ειδικές Ανάγκες Θήρας ‘Ηλιαχτίδα’ και τον ευχαριστούμε πολύ για αυτό.
🙏Η γιορτή ολοκληρώθηκε με την απόλαυση των υπέροχων εδεσμάτων που έφεραν οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών και τους ευχαριστούμε επίσης πολύ.🍖🍔🍕 🍾
🙏Ο μπουφές ενισχύθηκε και με σουβλάκια, τα έξοδα αγοράς των οποίων καλύφθηκαν από το Σύλλογο ‘Ηλιαχτίδα’ και τον ευχαριστούμε ιδιαίτερα και για την κίνηση αυτή.
🙏Ευχαριστούμε θερμά όλο το προσωπικό του σχολείου τόσο για την οργάνωση, όσο και για την υλοποίηση της γιορτής!!
🙏Πολλά μπράβο αξίζουν φυσικά και στους μαθητές μας τόσο για την υπέροχη εμφάνισή τους, όσο και για τις προσπάθειές τους στις πρόβες.
🙏Ευχαριστούμε επίσης ιδιαίτερα τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών τόσο για την παρουσία τους, όσο και για τη βοήθειά τους όλη τη χρονιά!
🙏Ευχαριστούμε ακόμη τον Πρόεδρο της Σχολικής Επιτροπής του Δήμου Θήρας κύριο Σιγάλα Δημήτριο, το Διευθυντή του συστεγαζόμενου Γυμνασίου Μεσαριάς κύριο Καραμολέγκο Εμμανουήλ και το Διευθυντή του Δημοτικού Σχολείου Μεσαριάς – Βόθωνα κύριο Χάνο Νικόλαο τόσο για την παρουσία τους στη γιορτή, όσο και για τη μεγάλη στήριξη στο σχολείο μας σε όλη τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς!!
🙏Ευχαριστούμε επιπλέον την Κάβα «Φουστέρης» για τη χορηγία αναψυκτικών🥤 και τα ζαχαροπλαστεία του νησιού «Ερωτόκριτος» και «Καψάλης» για τη χορηγία γλυκών! 🍰🍩🙏Ευχαριστούμε τέλος θερμά και το φωτογράφο κύριο Βεντούρη Γεώργιο για την προσφορά του να καλύψει αφιλοκερδώς τη γιορτή και να μας χαρίσει υπέροχες φωτογραφίες🎥📸 και μαζί με αυτές υπέροχες αναμνήσεις από την ημέρα αυτή!

5 4 6 4 7 4 8 4 9 2 10 2 11 2 12 2 13 2 14 1 15 1 16 1 17 1 18 19 20 21 22

από κάτω από: Ανακοινώσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τελική γιορτή σχολικής χρονιάς 2023-2024

Τα σχόλια είναι κλειστά.

Ιούνιος 2024

Σαν σήμερα

13/9/1916: Ο Ελευθέριος Βενιζέλος και 300 οπαδοί του ξεκινούν με δύο πλοία για τη Θεσσαλονίκη όπου έχει ξεσπάσει κι επικρατήσει το κίνημα της Εθνικής Aμυνας.