Οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας παρέλασαν με καμάρι και υπερηφάνεια τιμώντας την Εθνική Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου
Οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας παρέλασαν με καμάρι και υπερηφάνεια τιμώντας την Εθνική Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου
Την Πέμπτη 27 Οκτώβρη έγινε στο σχολείο μας η καθιερωμένη σχολική γιορτή για την εθνική μας επέτειο.
Πραγματοποιήθηκε επίσης η παράδοση της σημαίας στον σημαιοφόρο, ενώ απονεμήθηκαν και τα αριστεία-βραβεία του σχολικού έτους 2021-2022.
Ολοκλήρωση δράσης συλλογής πλαστικών καπακιών για την αγορά αναπηρικών αμαξιδίων, στο πλαίσιο του εκπαιδευτικού προγράμματος “Εθελοντισμός – Αλληλεγγύη” το οποίο υλοποιήθηκε την σχολική χρονιά 2021 – 2022
Η δράση συλλογής πλαστικών καπακιών ως προσφορά για την αγορά αναπηρικών αμαξιδίων, που υλοποιήθηκε στο πλαίσιο του Εκπαιδευτικού Προγράμματος Εθελοντισμός – Αλληλεγγύη από τους Μαθητές του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Σάμου με την υποστήριξη των εκπαιδευτικών Χρσυσάνθη Τσαγκαλίδου (ΠΕ78), Σοφία Τρεμούλη (ΠΕ30) Και Ιωάννη Μουθούνη (ΠΕ03) την σχολική χρονιά 2021 – 2022, πλάσιώθηκε με επιπρόσθετα επιτυχή πρακτικά αποτελέσματα κατά την διάρκεια και της τρέχουσας σχολικής χρονιάς.
Οι Μαθητές του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Σάμου, παρέδωσαν με ιδιαίτερη χαρά τα καπάκια που κατόρθωσαν να συλλέξουν την σχολική χρονιά 2021- 2022, στον π. Χριστόδουλο Κλεάνθους και υπόσχονται για την συνέχιση του εγχειρήματος και την τρέχουσα σχολική χρονιά.
Τέλος, οι Μαθητές, οι Εκπαιδευτικοί και η διεύθυνση του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Σάμου, θέλουν να εκφράσουν ιδιαίτερες ευχρηστίες στον π. Χριστόδουλο Κλεάνθους (Ιερός Ναός Συλλήψεως Τιμίου Προδρόμου Αμπέλου), για το έργο του και να δηλώσουν ότι θα προσπαθήσουν και στο μέλλον να συμμετέχουν ενεργά σε αυτή και σε οποιαδήποτε άλλη προσπάθειά του.
Σκοπός της δράσης ήταν να προαχθούν οι αξίες του αθλητισμού, η υγεία και η ευεξία, καθώς και να ενθαρρυνθεί η κοινωνική ενσωμάτωση και η ανάπτυξη κοινωνικών δεξιοτήτων.