ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΦΙΛΑΝΑΓΝΩΣΙΑΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΝΑΟΥΣΑΣ ΠΑΡΟΥ ΣΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ

9 Δεκεμβρίου 2022 ΑΡΚΟΥΛΗ ΕΛΕΝΗ

Την Παρασκευή, 02-12-22, ο Όμιλος Φιλαναγνωσίας του Γυμνασίου Νάουσας επισκέφθηκε τη Δημοτική Βιβλιοθήκη Πάρου. Η βιβλιοθηκονόμος, κυρία Αλέγκρε Εσκαλονή μας υποδέχτηκε και μας ενημέρωσε για τον τρόπο λειτουργίας, το σύστημα οργάνωσης, τον κανονισμό, τις προσφερόμενες υπηρεσίες, τον τρόπο εγγραφής των μαθητών/τριών και τις δυνατότητες πρόσβασης και δανεισμού του πλουσιότατου υλικού  της Βιβλιοθήκης. Απάντησε στις απορίες των μελών μας, τα οποία έδειξαν ιδιαίτερο ενδιαφέρον. Ευχαριστούμε θερμά την κυριά Εσκαλονή καθώς και την συνταξιούχο Θεολόγο-Φιλόλογο κυρία Μαρία Αρκουλή που μας συντρόφευσε σε όλη τη διάρκεια της εκπαιδευτικής επίσκεψης. Η επίσκεψή μας ολοκληρώθηκε με μια μικρή βόλτα στο κέντρο της Παροικιάς.

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ .