Φωτόδεντρο

logo

Στο Φωτόδεντρο – Συσσωρευτή Εκπαιδευτικού Περιεχομένου μπορείτε να αναζητήσετε με ενιαίο τρόπο και από ένα κεντρικό σημείο, ψηφιακό εκπαιδευτικό υλικό για τη σχολική εκπαίδευση, που βρίσκεται είτε στα αποθετήρια «Φωτόδεντρο» του Υπουργείου Παιδείας είτε σε άλλα, «εξωτερικά» αποθετήρια ή εκπαιδευτικές πύλες. Παρέχει δηλαδή έναν κεντρικό «κατάλογο» με το ψηφιακό εκπαιδευτικό υλικό του Υπουργείου Παιδείας για τη σχολική εκπαίδευση.

Μεταβείτε κάνοντας κλικ στην εικόνα

Σχετικά με Δημ.Σχ.Πενταλόφου Αιτ/νίας

Διαχειριστής του δικτυακού τόπου είναι ο δντής του Σχολείου Σωτήρης Κολεμένος

Περισσότερες πληροφορίες
Δημοσιεύθηκε στην Εκπαιδευτικά. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.