Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΝΤΑΝΑΣΣΑΣ | Κατηγορία Γενικά | , στις 26-02-2021

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2021-2022

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές στην Α΄ τάξη του Δημοτικού  Σχολείου για το σχολικό έτος 2021-2022 θα γίνονται

από 1 έως και 20 Μαρτίου 2021

Στην Α΄ τάξη εγγράφονται οι μαθητές/τριες που γεννήθηκαν από:

1/1/2015 έως και 31/12/2015.

Εγγραφές στο Δημοτικό Σχολείο από τις 8.30 πμ.  μέχρι τις 13.00 μμ.

Επικοινωνήστε στο τηλ. 26410 63113 για να ορίσουμε την ημέρα και την ώρα επίσκεψής σας στο σχολείο. Κατά την επίσκεψή σας στο σχολείο θα πρέπει να τηρούνται τα απαιτούμενα μέτρα αποφυγής διασποράς του κορωνοϊού.

Δικαιολογητικά που χρειάζονται για την εγγραφή:

• Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείαςτου παιδιού, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου,  από το οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα εμβόλια που προβλέπονται  και είναι ενταγμένα στο Εθνικό Πρόγραμμα Εμβολιασμών.
  • Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου,η οποία θα προσκομιστεί από τον γονέα/κηδεμόνα του παιδιού για την εγγραφή του στο Δημοτικό Σχολείο.
  • Το Πιστοποιητικό Γέννησης του παιδιού αναζητείται από το Δημοτικό Σχολείο και δεν χρειάζεται να το φέρει ο ίδιος ο γονέας.
  • Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή/τριας.
  • Από το Δημοτικό Σχολείο θα δοθεί στους γονείς τοΑτομικό Δελτίο Υγείας του Μαθητή (ΑΔΥΜ) και θα συμπληρωθεί από παιδίατρο ή γενικό ιατρό ή παθολόγο Δημόσιου Νοσοκομείου ή Κέντρου Υγείας ή από ιδιώτη γιατρό. Το ΑΔΥΜ είναι απαραίτητο για τη συμμετοχή στο μάθημα της Γυμναστικής.

Για τους αλλοδαπούς μαθητές/τριες χρειάζεται

Ληξιαρχική Πράξη Γέννησης, ή

Πιστοποιητικό Γέννησης ή  Πιστοποιητικό Οικογενειακής Κατάστασης,

επίσημα μεταφρασμένο στα ελληνικά.