Ευχαριστήριο προς τον Πολιτιστικό Σύλλογο Δομένικου και προς τον Σύλλογο Δεντροκαλλιεργητών Δομένικου

Οι μαθητές, οι εκπαιδευτικοί και οι γονείς του νηπιαγωγείου μας εκφράζουμε τις θερμές μας ευχαριστίες προς τον Πολιτιστικό Σύλλογο Δομένικου και τον Σύλλογο Δεντροκαλλιεργητών Δομένικου για την άμεση ανταπόκριση στο αίτημά μας και τη χορηγία από μέρους τους, του χρηματικού των 100 ευρώ (50 ευρώ έκαστος) προκειμένου να εξασφαλίσουμε τα δώρα των μαθητών για τις γιορτές των Χριστουγέννων, αλλά και να εξοπλίσουμε με κάποια νέα βιβλία-παραμύθια τη βιβλιοθήκη μας (μέσα στα πλαίσια του Σχεδίου Δράσης που υλοποιεί η σχολική μας μονάδα με τίτλο: «Αναβάθμιση της Σχολικής Βιβλιοθήκης»).

Με την αγορά των παραπάνω οι μικροί μας μαθητές θα γεμίσουν με χαρά και ενθουσιασμό.

Ευχόμαστε στους δύο Συλλόγους υγεία, ευημερία και επιτυχία σε ό,τι κάνουν.

Καλές Γιορτές και ένα Ευτυχισμένο Νέο Έτος!

Με εκτίμηση,     Η Προϊσταμένη του νηπιαγωγείου Δομένικου, Ευαγγέλου ΜαρίαIMG e40a6a7e7d3528bfd1ef166c07a2309b V Αντιγραφή20231208 15483420231213 092430

Ευχαριστήριο προς τις μαμάδες του Νηπιαγωγείου μας

Ευχαριστούμε τις μαμάδες που πήραν την πρωτοβουλία και στολίσανε τον χώρο υποδοχής του νηπιαγωγείου μας χριστουγεννιάτικα, παραμυθένια και μαγευτικά! Τα παιδιά κυριολεκτικά ξετρελάθηκαν μόλις αντίκρυσαν το τέλειο αυτό σκηνικό, μπαίνοντας στο χώρο του νηπιαγωγείου.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΜΑΜΑΔΕΣ!!!

20231202 173343 20231202 17335420231202 180848

Συμμετοχή του Νηπιαγωγείου Δομένικου σε 2 κύκλους ενδοσχολικών επιμορφώσεων

VevaiosiGiaToSxoleio – Ονειροπλάστες – Ονειροθραύστες (1)

VevaiosiGiaToSxoleio ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΣΥΓΚΡΟΥΣΕΩΝ ΣΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ (2)

ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΔΟΜΕΝΙΚΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2023-2024

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΔΩΡΕΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ

Εκφράζουμε τις θερμές μας ευχαριστίες προς την εταιρεία MOTOR OIL (ΕΛΛΑΣ,) για τη δωρεά από μέρους της 1286 λίτρων πετρελαίου θέρμανσης για τις ανάγκες της θέρμανσης του νηπιαγωγείου μας εν όψει του επερχόμενου χειμώνα.

Σ’ αυτή τη δύσκολη συγκυρία που βιώνει η περιοχή της Θεσσαλίας μετά από τις καταστροφικές πλημμύρες που προκάλεσε το καιρικό φαινόμενο “Daniel”, τέτοιες ενέργειες στήριξης των σχολείων μας είναι εξαιρετικά σημαντικές.

Ευχαριστήριο του νηπιαγωγείου στους γονείς των νηπίων

Οι μαθητές και η νηπιαγωγός εκφράζουμε τις ευχαριστίες μας προς τους γονείς του σχολείου μας για τον εξοπλισμό του φαρμακείου μας με υλικά που είχαμε σε έλλειψη και για τον εφοδιασμό του σχολείου με το βαλιτσάκι πρώτων βοηθειών το οποίο μας είναι απαραίτητο σε περιπτώσεις εκτάκτων αναγκών, όπως για παράδειγμα σεισμός ή πλημμύρα. 20231002 092704 20231010 134546

Αγιασμός στο νηπιαγωγείο Δομένικου για το Σχολικό Έτος 2023-2024

αγιασμος

Ύστερα από ένα διάστημα αναβολής λειτουργίας όλων των σχολικών μονάδων της Θεσσαλίας και συνάμα αναβολής της έναρξης της νέας σχολικής χρονιάς, λόγω των έκτακτων καιρικών συνθηκών και των προβλημάτων που προέκυψαν από τα πλημμυρικά φαινόμενα που εκδηλώθηκαν σε όλη τη Θεσσαλία, ήρθε η ώρα να ξεκινήσουμε.
Την Πέμπτη 28 Σεπτεμβρίου 2023 και ώρα 08:50 πμ. στο χώρο του νηπιαγωγείου Δομένικου θα τελεστεί ο καθιερωμένος αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς.

Καλή Σχολική Χρονιά με υγεία και με τη σκέψη μας στους συνανθρώπους μας που επλήγησαν από τις πλημμύρες.

Καλή μας αρχή!

Με εκτίμηση,

Η προϊσταμένη

ΕΚ ΝΕΟΥ ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ