Δευτέρα 25 Μαΐου 2020

Αγαπητά μου παιδιά-γονείς,

Εύχομαι να είστε όλοι και όλες καλά!!

Όπως μάθατε τα σχολεία ανοίγουν 1 Ιουνίου. Σύμφωνα με την εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας Αρ. Πρωτ.: Φ8/44778/Δ4, Θέμα: Υλοποίηση Προγραμμάτων Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευσης και Θέματα Διδασκαλίας: “οποιαδήποτε θέματα καλυφθούν πέραν της ύλης που έχει διδαχθεί έως την ημερομηνία αναστολής λειτουργίας των σχολικών μονάδων δεν αποτελούν διδακτέα ύλη παρά μόνο εφόσον αυτά παραδοθούν και με δια ζώσης διδασκαλία στην τάξη μετά την επαναλειτουργία των σχολείων”. Δηλαδή σε όποια μαθήματα προχωρήσαμε στην ύλη, είμαστε υποχρεωμένοι να τα ξαναδιδαχθούμε στην τάξη.  Βέβαια, αυτό υπολογίζω ότι θα μας πάρει την πρώτη εβδομάδα (την εβδομάδα προσαρμογής, θα έλεγα), μιας και τα μαθήματα που κάναμε ήταν εύκολα και μικρά.

Πίσω στα μαθήματα:

Σήμερα μόνο Μαθηματικά. Θα τα βρείτε αν κάνετε κλικ στο 25/05/2020.

Μαθηματικά: Μέτρηση της επιφάνειας.

Ο δάσκαλος της τάξης