ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Τη Δευτέρα 13/9/2021 και ώρα 9.00-9.30 π.μ. θα πραγματοποιηθεί ο καθιερωμένος αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς στον προαύλιο χώρο του σχολείου μας ΜΟΝΟ για τους μαθητές. Η είσοδος των μαθητών στον χώρο του σχολείου θα γίνει τηρουμένων όλων των προβλεπόμενων μέτρων αποφυγής διασποράς της πανδημίας covid-19, επιδεικνύοντας βεβαίωση αρνητικού αυτοδιαγνωστικού ελέγχου (self test) και φορώντας μάσκα προστασίας.

Από Τρίτη 14/9/2021, οι μαθητές θα προσέρχονται στις 8.10 π.μ. και θα σχολάνε στις 12.25 μ.μ. μέχρι νεοτέρας, τηρώντας όλα τα απαραίτητα μέτρα προστασίας από την πανδημία.

Οι μεταφορές θα πραγματοποιηθούν κανονικά και θα προσαρμοστούν στη λειτουργία του σχολείου.

Καλή σχολική χρονιά!

Ο Σύλλογος Διδασκόντων