ΧΕΙΡΟΣΦΑΙΡΙΣΗ (ΧΑΝΤΜΠΟΛ)
Η Κα Σοφία Αμπεριάδου , τεχνικός σύμβουλος της Ομοσπονδίας Χειροσφαίρισης Ελλάδας, επισκέφθηκε το σχολείο μας στα πλαίσια του προγράμματος παρουσίασης στα σχολεία του αθλήματος της χειροσφαίρισης (χαντμπολ). Οι μαθητές γνώρισαν το άθλημα που για τους περισσότερους ήταν άγνωστο άθλημα και έμαθαν τους βασικούς του κανόνες . Στο τέλος χωρίστηκαν σε ομάδες και έπαιξαν στην αυλή του σχολείου με την κυρία Αμπεριάδου να τους υπενθυμίζει τους κανόνες του αθλήματος.