Χριστουγεννιάτικο παζάρι – Χριστουγεννιάτικη γιορτή

Στις 21/12/2018, Παρασκευή, πραγματοποιήθηκε το χριστουγεννιάτικο παζάρι μας με χειροτεχνίες και κατασκευές των μαθητών όλων των τάξεων του σχολείου με τη βοήθεια και την καθοδήγηση των δασκάλων του σχολείου, των εκπ/κών Αγγλικής, της κ. Αθηνάς και κ. Πόπης,  αλλά και τη βοήθεια γονέων που έστειλαν και φέτος πολλές και όμορφες κατασκευές για το παζάρι. Το ποσό που συγκεντρώθηκε θα δοθεί στην ΜΕΡΙΜΝΑ.

Στη συνέχεια πραγματοποιήθηκε η χριστουγεννιάτικη γιορτή μας  με τραγούδια από τη χορωδία των μαθητών Α΄και Β΄ τάξης (!) με την επιμέλεια του κ. Δημήτρη, καθηγητή μουσικής, ποιήματα σκετς και θεατρική παράσταση από τους μαθητές των Α΄ και Β΄ τάξεων και στο τέλος ο Σύλλογος Γονέων μοίρασε σε όλους τους μαθητές χριστουγεννιάτικα δώρα.