ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΕΝΩΣΗ
Στα πλαίσια των εκδηλώσεων στη σχολική μας μονάδα και της ενημέρωσης των μαθητών των Δ’- Ε’- Στ’ τάξεων του σχολείου σε θέματα που αφορούν την Ευρωπαϊκή Ένωση και τις χώρες που συμμετέχουν σε αυτή, πραγματοποιήθηκε την Τρίτη, 17/05/2016 η εκδήλωση “Πάμε να εξερευνήσουμε την Ευρώπη”.
Ο υπεύθυνος/επικεφαλής του Κέντρου Europe Direct κ. Δημήτρης Γκόλας ενημέρωσε τους μαθητές, απάντησε στις απορίες τους και διένειμε ενδιαφέρον έντυπο υλικό και χάρτες της Ευρωπαϊκής Ένωσης.