Τελετή Αποφοίτησης της Στ’ Τάξης

Χτες,  Τετάρτη 12 Ιουνίου 2024, αμέσως μετά την λήξη της σχολικής γιορτής πραγματοποιήθηκε η τελετή αποφοίτησης προς τιμή της  έκτης τάξης. Ήταν μία ιδιαίτερα συγκινητική στιγμή τόσο για τους γονείς όσο και για τους εκπαιδευτικούς. Η τελετή ξεκίνησε με τον αποχαιρετιστήριο λόγο της δασκάλας της τάξης κ. Καλλέργη Μαρίας. Μοιράστηκαν στα παιδιά τα καπέλα αποφοίτησης, τα αναμνηστικά – ενθύμια και τα δώρα που είχαν ετοιμαστεί αποκλειστικά και μόνο για τα παιδιά, για να θυμούνται για πάντα την τελευταία χρονιά τους στο δημοτικό σχολείο.

Στο τέλος της γιορτής, όπως κάθε χρόνο δίνεται στον/στην καλύτερο/η μαθητή/τρια ως ανταμοιβή για την προσπάθεια του/της ένας ηλεκτρονικός υπολογιστής (λάπτοπ) σύμφωνα πάντα με επιθυμία του δωρητή  κ. Πολυχρονάκη. Φέτος, από την έκτη τάξη διακρίθηκαν δύο μαθητές, για αυτό αποφασίστηκε να πραγματοποιηθεί κλήρωση για να είμαστε δίκαιοι. Την κλήρωση κλήθηκε να κάνει η κ. Αρμουτάκη Βασιλεία, η οποία αποφάσισε να μην γίνει έτσι αλλά να δοθούν δύο ηλεκτρονικοί υπολογιστές, ένα για κάθε παιδί, από τα χρήματα του ενοικίου του μαγαζιού που δωρήθηκε στο σχολείο από τον κ. Πολυχρονάκη .

@Screenshot 20240617 102405 Instagram 1