Αγιασμός 2022-2023

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2022 οι μαθητές/τριες  θα προσέλθουν  με τις τσάντες τους  στις  8.45 π.μ. από την κάτω είσοδο.

Η είσοδος των μαθητών θα γίνεται ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ με μάσκες. Η είσοδος των γονέων επιτρέπεται και η χρήση μάσκας είναι επίσης προαιρετική.

Θα διανεμηθούν τα βιβλία τους και θα δοθούν οδηγίες για τα μαθήματα των επόμενων ημερών.

Ο Αγιασμός  θα τελεστεί στις 9.00 π.μ. και θα είναι κοινός με το Νηπιαγωγείο. Οι μαθητές/τριες  θα σχολάσουν στις 9.30 π.μ. περίπου μετα τον αγιασμό.

Την Τρίτη 13/09/2022 να έχουν μαζί τους ένα τετράδιο, μολύβι, γόμα, ξύστρα και τα βιβλία Γλώσσας και Μαθηματικών.

Το Ολοήμερο τμήμα προς το παρόν δε θα λειτουργήσει.

Τα δρομολόγια του λεωφορείου για τους μεταφερόμενους μαθητές θα ξεκινήσουν την Τρίτη 13/09/2022.

Καλή σχολική χρονιά με υγεία και καλή συνεργασία!

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του Σχολείου