Ανταλλαγή πασχαλινών καρτών – Πρόγραμμα eTwinning
Έτοιμες οι πασχαλινές μας κάρτες, για να ταξιδέψουν στη Γεωργία!!!
Οι τάξεις Ε’-Στ’ του σχολείου μας συμμετέχουν στο εγκεκριμένο πρόγραμμα eTwinning με τίτλο «Easter cards exchange» (Ανταλλαγή πασχαλινών καρτών). Στο πρόγραμμα αυτό συμμετέχουν σχολεία από 4 ευρωπαϊκές χώρες εκτός της Ελλάδας. Η βασική ιδέα του έργου είναι να ενθαρρύνει την ανταλλαγή ευχετήριων καρτών μεταξύ παιδιών της Ευρώπης, όπου οι μαθητές θα ανταλλάσσουν πληροφορίες σχετικά με τα πασχαλινά ήθη και έθιμα του τόπου τους, καθώς και ένα γράμμα γνωριμίας στην αγγλική γλώσσα.