ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΑΤΟΜΩΜ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ
Την Παρασκευή 3 Δεκεμβρίου 2021 ήταν η Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία. Ενημερωθήκαμε, συζητήσαμε, παρακολουθήσαμε video για το πώς φερόμαστε στα άτομα με αναπηρία. Σχηματίσαμε το όνομά μας στην νοηματική γλώσσα και προσπαθήσαμε να το γράψουμε με την μέθοδο ανάγνωσης των τυφλών, τον κώδικα Μπράιγ. Παρακολουθήσαμε με ιδιαίτερο ενδιαφέρον αρκετές ταινίες μικρού μήκους πάνω στο συγκεκριμένο θέμα και τέλος ζωγραφίσαμε την εικόνα “Όλοι διαφορετικοί, όλοι ίσοι” !