Γιορτή Λήξης-Αποχαιρετισμός Στ΄τάξης

Την Παρασκευή 14-06-2024, πραγματοποιήθηκε η γιορτή λήξης του σχολείου μας. Ήταν μια υπέροχη γιορτή, εμπνευσμένη από την ελληνική μυθολογία.

Με ιδιαίτερη συγκίνηση  αποχαιρετήσαμε τους αγαπημένους/νες μας μαθητές & μαθήτριες της ΣΤ’ τάξης, που ολοκλήρωσαν την πορεία τους στο Δημοτικό και ετοιμάζονται να ξεκινήσουν ένα νέο κεφάλαιο στη ζωή τους.

Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων μοιραστήκαμε χαρές, προκλήσεις, γέλια και συγκινήσεις. Οι στιγμές αυτές αποτελούν πολύτιμες αναμνήσεις για όλους μας.

Αγαπημένα μας παιδιά σας ευχόμαστε καλή επιτυχία στο Γυμνάσιο και σε κάθε επόμενο βήμα της ζωής σας.Να θυμάστε ότι η αγάπη, ο σεβασμός και η αποδοχή του άλλου είναι απαραίτητα για να προχωρήσουμε να συνυπάρχουμε, ουσιαστικά και δημιουργικά, στο ταξίδι της ζωής.Να συνεχίσετε να κυνηγάτε τα όνειρά σας με πάθος και δύναμη και να θυμάστε  ότι  η αγκαλιά του σχολείου θα είναι πάντα ανοιχτή, όπου κι αν βρίσκεστε.

Να είστε καλότυχα κι ευτυχισμένα!