Ενδοσχολικές επιμορφωτικές δράσεις.

Στα πλαίσια των δράσεων αυτοαξιολόγησης της σχολικής μονάδας, πραγματοποιήθηκαν δυο επιμορφωτικά σεμινάρια:

1.  Για τον άξονα σχέσεων σχολείου – οικογένειας πραγματοποιήθηκε επιμορφωτικό σεμινάριο για την ενεργητική ακρόαση, το οποίο παρουσίασε η κα. Μελισσίδου Αναστασία (κοινωνική λειτουργός) . Η επιμόρφωση έγινε μέσω της πλατφόρμας webex και ήταν μέρος του σχεδίου δράσης για τη βελτίωση της επικοινωνίας ανάμεσα σε εκπαιδευτικούς και γονείς όσο και για την επίτευξη μεγαλύτερου ποσοστού γονεϊκής εμπλοκής.
  2. Για τον άξονα της συμμετοχής των εκπαιδευτικών σε επιμορφωτικές δράσεις – ενδυνάμωση των επαγγελματικών δεξιοτήτων των εκπαιδευτικών πραγματοποιήθηκε σεμινάριο για την παροχή πρώτων βοηθειών. Η παρουσίαση της συγκεκριμένης δράσης έγινε από τον κ. Μουλιανιτάκη Διονύσιο ( γυμναστή στη σχολική μας μονάδα) με τη συνδρομή των συναδέλφων που έχουν αναλάβει το συγκεκριμένο άξονα αυτοαξιολόγησης.  Η δράση πραγματοποιήθηκε σε αίθουσα του σχολείου μας.

β. Α βοήθειες στις πρώτες βοήθειες