0

Συγγραφέας: ΜΕΙΟΝΟΤΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΑΠΩΝ | Κατηγορία Δράσεις | , στις 10-04-2018

0

Συγγραφέας: ΜΕΙΟΝΟΤΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΑΠΩΝ | Κατηγορία Φροντίζω το σώμα μου | , στις 14-06-2018

Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΜΟΥ

0

Συγγραφέας: ΜΕΙΟΝΟΤΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΑΠΩΝ | Κατηγορία Δράσεις, Η ιστορία του τόπου μου, Πολιτιστικά, Πολιτιστικές δράσεις, Προγράμματα | , στις 06-06-2018

Παρουσίαση του προγράμματος μέσα από τις δράσεις και τις δραστηριότητες των μαθητών μας

Πατήστε στο παρακάτω link

Η ελιά

0

Συγγραφέας: ΜΕΙΟΝΟΤΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΑΠΩΝ | Κατηγορία Η ελιά, Περιβαλλοντικά | , στις 11-04-2018

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Δ’ και Στ΄τάξης συμμετέχουν στο πρόγραμμα περιβαλλοντικής εκπαίδευσης με τίτλο :»Η ελιά«.

Υπεύθυνοι του προγράμματος: Καραδαή Ραμαδάν, Μποπότα Μαρία.

Φροντίζω το σώμα μου

0

Συγγραφέας: ΜΕΙΟΝΟΤΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΑΠΩΝ | Κατηγορία Αγωγής Υγείας, Φροντίζω το σώμα μου | , στις 11-04-2018

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της  Ά και Γ΄τάξης συμμετέχουν στο πρόγραμμα Αγωγής υγείας με τίτλο » Φροντίζω το σώμα μου«.

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί του προγράμματος: Καραΐσκου Χρυσάνθη, Κρυστάλλη Αικατερίνη.

Η ιστορία του τόπου μου

0

Συγγραφέας: ΜΕΙΟΝΟΤΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΑΠΩΝ | Κατηγορία Η ιστορία του τόπου μου, Πολιτιστικά | , στις 11-04-2018

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε΄και Στ’ τάξης συμμετέχουν στο πρόγραμμα «Η ιστορία του τόπου μου«. Υπεύθυνες του προγράμματος είναι οι εκπαιδευτικοί: Καραΐσκου Χρυσάνθη και Κρυστάλλη Αικατερίνη.

Επίσκεψη στην εφημερίδα «Ελεύθερη Άποψη της Ροδόπης»

0

Συγγραφέας: ΜΕΙΟΝΟΤΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΑΠΩΝ | Κατηγορία Δράσεις, Η ιστορία του τόπου μου, Πολιτιστικά, Προγράμματα | , στις 11-04-2018

Οι μαθητές της Ε΄και ΣΤ΄τάξεων επισκέφτηκαν την εφημερίδα «Ελευθερη Άποψη της Ροδόπης στα πλαίσια του προγράμματος «Η ιστορία του τόπου μου». Εκεί είχαν την ευκαιρία να συνομιλήσουν με τον εκδότη κ. Χαριτόπουλο και να εξερευνήσουν την ιστορία των Σαπών μέσα από το πλούσιο αρχειακό υλικό της εφημερίδας.

Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Χαριτόπουλο για τη φιλοξενία καθώς επίσης και για τις πολύτιμες πληροφορίες που μας παρείχε.

Κατασκευή ημερολογίων

0

Συγγραφέας: ΜΕΙΟΝΟΤΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΑΠΩΝ | Κατηγορία Δράσεις, Πολιτιστικές δράσεις | , στις 10-04-2018

Για άλλη μια χρονιά το σχολείο μας έφτιαξε ημερολόγια για το νέο έτος. Η κατασκευή των ημερολογίων πραγματοποιήθηκε στο ολοήμερο με τη συνεργασία των γονέων. Ευχαριστούμε θερμά τους γονείς που συμμετείχαν εθελοντικά με μεγάλη προθυμία και μεράκι στην υλοποίηση αυτής της δράσης.

Kinds athletics

0

Συγγραφέας: ΜΕΙΟΝΟΤΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΑΠΩΝ | Κατηγορία Αθλητικές δράσεις, Δράσεις | , στις 10-04-2018

Το σχολείο μας συμμετείχε στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα kids athletics που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γήπεδο Σαπών. Το πρόγραμμα αυτό έχει σκοπό την γνωριμία των μαθητών με τον κλασσικό αθλητισμό. Οι μαθητές μας συμμετείχαν κατά ομάδες σε παιχνίδια μέσω των οποίων απόκτησαν μια πρώτη επαφή με τα αγωνίσματα του κλασσικού αθλητισμού.

Υγιή παιδιά, Υγιής πλανήτης

0

Συγγραφέας: ΜΕΙΟΝΟΤΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΑΠΩΝ | Κατηγορία Υγιή παιδιά. Υγιής πλανήτης | , στις 10-04-2018

Στα πλαίσια του προγράμματος της WWF Ελλάς με τίτλο: «Υγιή παιδιά, Υγιής πλανήτης» που πραγματοποιείται από τις εκπαιδευτικούς του ολοημέρου Τζάτζη Αθηνά, Μουντσακάκη Σουλτάνα και Χάλμος Ίλντιγκο  , οι μαθητές ενημερώθηκαν γύρω από τη σωστή και υγειή διατροφή, σχεδίασαν το εβδομαδιαίο τους διαιτολόγιο, ζωγράφισαν και πήραν μέρος σε βιωματικές δραστηριότητες.