Ημέρα Περιβάλλοντος 2021

Η 5η Ιουνίου αποτελεί την Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος στοχεύοντας στην ενημέρωση του παγκόσμιου κοινού σχετικά με περιβαλλοντικά προβλήματα που αντιμετωπίζει η ανθρωπότητα.

Στο πλαίσιο των δράσεων ευαισθητοποίησης των παιδιών του σχολείου για την προστασία του φυσικού κόσμου που μας περιβάλλει, με την ευγενική χορηγία της ΤΙΤΑΝ Α.Ε.  μοιράστηκαν στα παιδιά λουλούδια και φυτά ώστε να τα φυτέψουν στο σπίτι τους.

Δυστυχώς λόγω των εξωτερικών εργασιών για την συντήρηση του σχολικού κτιρίου και την ανάπλαση της αυλής δεν κατέστη δυνατό να γίνει η σχεδιαζόμενη δενδροφύτευση την οποία αναβάλλαμε για την νέα σχολική χρονιά ώστε να εκμεταλλευτούμε όλον τον διαθέσιμο χώρο που θα προκύψει. Παρόλα αυτά ομορφύναμε τον εσωτερικό χώρο του Σχολείου με τα γλαστράκια και τα παιδιά θα είναι υπεύθυνα για τις ανάγκες των φυτών.