Το σχολείο μας σήμερα, και σε συνεργασία με το Κ.Υ. Κασσανδρείας,  πραγματοποίησε ενημέρωση των μαθητών των Ε΄και  Στ΄ τάξεων στα πλαίσια του προγράμματος Αντικαπνιστικής Αγωγής. Οι νοσηλεύτριες του Κ.Υ. ,  Ψαρρά Αθηνά και Καραγιαννίδου Δέσποινα, ενημέρωσαν τους μαθητές για τις “αιτίες” και τις βλαβερές συνέπειες του καπνίσματος (και του παθητικού καπνίσματος) καθώς και για τον τρόπο που οι μεγάλες καπνοβιομηχανίες διαφημίζουν τα προϊόντα τους. Στο τέλος, οι μαθητές ζωγράφισαν τον Υγιή  Άνθρωπο και τον Καπνιστή.

Υ.Γ. : Ο Διευθυντής, ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι μαθητές του σχολείου μας θα ήθελαν να ευχαριστήσουν και δημοσίως το Κ.Υ. Κασσανδρείας και τις υπεύθυνες νοσηλεύτριες του προγράμματος για την καλή συνεργασία και την άμεση ανταπόκρισή τους.

BLOG1 BLOG3 BLOG5