4 ΑΠΡΙΛΙΟΥ – ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΦΙΛΟΖΩΙΑΣ

Στα πλαίσια της ημέρας, πραγματοποιήθηκαν προβολές video και ταινιών με πρωταγωνιστές τα ζώα, ολοκληρώθηκε η κατασκευή αφίσας από τις τάξεις Α-Β για τα αδέσποτα και έγινε ενημέρωση από την υπεύθυνη-εκπρόσωπο της Φιλοζωικής, κα Κουτρουμάνου Ειρήνη, την οποία και ευχαριστούμε πολύ ! ! !

ΑΦΙΣΑ ΖΩΑΚΙΑ   ΦΙΛΟΖΩΙΑ 3   ΦΙΛΟΖΩΙΑ 2   ΦΙΛΟΖΩΙΑ 1

ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΟΡΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΤΕΙΟ 25 ΜΑΡΤΙΟΥ

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 22 Μαρτίου θα πραγματοποιηθεί η σχολική εορτή για την επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821. Τη γιορτή θα παρουσιάσουν οι μαθητές και οι μαθήτριες των Ε΄- ΣΤ΄ τάξεων.

Οι μαθητές/τριες προσέρχονται στο σχολείο ώρα 08:30 π.μ. και η γιορτή θα ξεκινήσει στις 09:00 π.μ. Η γιορτή είναι ανοιχτή προς το κοινό, ώρα προσέλευσης 08:30 – 09:00.

Μετά τη λήξη της γιορτής, θα ακολουθήσει παράδοση σημαίας και ανακοίνωση των παραστατών για την παρέλαση της 25ης Μαρτίου. Οι μαθητές/τριες θα αποχωρήσουν με ευθύνη των γονέων τους. Το Ολοήμερο τμήμα δε θα λειτουργήσει.

Η παρουσία σας θα μας τιμήσει ιδιαίτερα!

Εγγραφές μαθητών/τριών στην Α’ τάξη για το Σχ. Έτος 2024-2025

Τη σχολική χρονιά 2024-2025 θα φοιτήσουν στην Α’ τάξη του Δημοτικού Σχολείου οι μαθητές/τριες που γεννήθηκαν από 1-1-2018 έως και 31-12-2018. Οι εγγραφές πραγματοποιούνται από 1 έως 20 Μαρτίου 2024. Ώρες υποβολής των αιτήσεων στο Δημοτικό καθημερινά, 13:30 – 14:00 μ.μ.

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΕΩΣ ΚΑΙ 27 ΜΑΡΤΙΟΥ 2024

Δικαιολογητικά εγγραφής:

1. Αίτηση εγγραφής (το έντυπο διατίθεται στο Σχολείο)
  2. Βεβαίωση φοίτησης από το νηπιαγωγείο (χορηγείται από το νηπιαγωγείο φοίτησης)
  3. Αποδεικτικό στοιχείο, από το οποίο να προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας – όχι κινητής τηλεφωνίας (επίδειξη πρωτοτύπου και φωτοτυπία εγγράφου)
  4. Ατομικό δελτίο υγείας μαθητή/τριας – ΑΔΥΜ – υποβάλλεται συμπληρωμένο από την ημερομηνία εγγραφής μέχρι τέλους Σεπτεμβρίου (το έντυπο διατίθεται και στο Σχολείο)
  5. Φωτοτυπία της σελίδας του βιβλιαρίου υγείας, από το οποίο αποδεικνύεται ότι έχουν γίνει τα εμβόλια που προβλέπονται, με ταυτόχρονη επίδειξη του πρωτοτύπου ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα εμβόλια

Κατασκευές για το ηφαίστειο!!!

Ευχαριστούμε θερμά την κυρία Μπότη Ευαγγελία για τη συνεργασία ! ! !

Α΄- Β΄ τάξεις

Ηφαίστειο 1          Ηφαίστειο 2