Ο Ψυχολόγος κ. Γ. Πολυμέρου στο σχολείο μας (2018-19)

Συγγραφέας: 3ο 12/Θ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΝΕΑΠΟΛΗΣ | Κατηγορία Ανακοινώσεις | , στις 22-01-2019

Ανέλαβε υπηρεσία Ψυχολόγος στο σχολείο μας, ο κ. Γεώργιος Πολυμέρου, μέσω κονδυλίων του ΕΣΠΑ. Θα επισκέπτεται το 3ο Δημοτικό Σχολείο Νεάπολης μία φορά την εβδομάδα και θα επιλαμβάνεται περιπτώσεων όπου χρειάζεται και η ψυχολογική βοήθεια και συμβολή, πάντα σε συνεργασία με την εκπ/κό του Τμ. Ένταξης κα Ελένη Χαϊλαρίδου και το σύλλογο διδασκόντων του σχολείου.

Ο θεσμός είναι πρωτόγνωρος για τα δεδομένα της α/θμιας εκπαίδευσης, πλην κάποιωνσχολείων παλιότερα όπου υπήρχαν γενικευμένα προβλήματα συμπεριφοράς που ταλαιπωρούσαν την σχολική κοινότητα. Καλωσορίζουμε το νέο μέλος στη σχολική μας κοινότητα και ευχόμαστε να έχουμε όλοι μια δημιουργική συνεργασία και επιτυχημένα αποτελέσματα.

Παρακάτω ο κ. Πολυμέρου σε παλαιότερη συνέντευξή του: