Αγιασμός

Ο Αγιασμός του Δημοτικού Σχολείου Μιντιλογλίου θα πραγματοποιηθεί Δευτέρα 14/9/20 ως εξής: Τα παιδιά θα προσέλθουν στις 11πμ. Παρακαλούμε κατά την είσοδό τους να φορούν μάσκα (δείτε στο τέλος)! Οι γονείς τα συνοδεύουν μέχρι την είσοδο του προαυλίου και δεν εισέρχονται. Εκτός του Αγιασμού τα παιδιά θα πάρουν και τα βιβλία τους οπότε ας έχουν την σχολική τους τσάντα ή σακούλα γερή μαζί τους! Μετά τον Αγιασμό θα αποχωρήσουν.Προβλεπόμενη ώρα αποχώρησης 12:15μ.μ «Η χρήση μη ιατρικής μάσκας είναι υποχρεωτική για τους μαθητές σε όλες τις τάξεις, τους εκπαιδευτικούς και το λοιπό προσωπικό,…λόγω των αναγκαίων μέτρων πρόληψης διασποράς του ιού COVID-19» (Εγκύκλιος Αρ. Πρωτ.: Φ7/ 118240 /Δ1 του Υπουργείου Παιδείας)

Μάσκα: εννοούμε την μιας χρήσης και την υφασμάτινη. Όποια μάσκα δηλαδή φορούμε για καταστήματα, σούπερ μάρκετ, δημόσιες υπηρεσίας, τμήματα ασφαλείας, εκκλησίες κλπ