Δενδροφύτευση:Αγαπάμε το Περιβάλλον και το δείχνουμε!

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΙΚΡΟΠΟΛΗΣ ΔΡΑΜΑΣ | Κατηγορία Περιβάλλον | , στις 03-10-2016

Σήμερα το Δημοτικό Σχολείο Μικρόπολης σε συνεργασία με την Επιτροπή Νέων Μικρόπολης πραγματοποίησε δενδροφύτευση σε κεντρικό δρόμο του χωριού!Παρόντες ήταν ο αντιπεριφερειάρχης κ. Πατακάκης, ο Δήμαρχος Προσοτσάνης κ. Λύσσελης, ο αντιδήμαρχος κ. Μιχαηλίδης, η πρόεδρος της κοινότητας κ. Παπαδοπούλου, ο Διευθυντής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δράμας κ. Σαλπιγγίδης καθώς επίσης και αρκετοί γονείς.

Συγκεκριμένα, κάθε μαθητής του Σχολείου μας φύτεψε από ένα δέντρο, στο οποίο μετά έδεσε ταμπελίτσα με το όνομα του!Η συμμετοχή των μαθητών σε τέτοιες περιβαλλοντικές δράσεις συμβάλλει στην υιοθέτηση καλών πρακτικών, την αγάπη και την φροντίδα του περιβάλλοντος.viber image viber image2 viber image3
viber image5