“Επίσκεψη των μαθητών/τριών της Στ’ τάξης στο Γυμνάσιο Λιδωρικίου”

Την Πέμπτη 23 Μαΐου 2024 πραγματοποιήθηκε επίσκεψη των μαθητών και μαθητριών της Στ’ τάξης του σχολείου μας στο Γυμνάσιοεικόνα Viber 2024 05 23 22 50 53 534 censored Λιδωρικίου, στα πλαίσια του προγράμματος μετάβασης των μαθητών/τριών στο Γυμνάσιο. Εκεί, ξεναγήθηκαν στους χώρους του σχολείου, παρακολούθησαν μάθημα Κειμένων Νεοελληνικής Λογοτεχνίας από τη Φιλόλογο του Γυμνασίου κ. Καραΐνδρου Κωνσταντίνα και επισκέφτηκαν το γραφείο του Διευθυντή του Γυμνασίου κ. Παναγιώτη Παπαγεωργίου. Τα παιδιά συνόδευσε η δασκάλα της τάξης κ. Ευθυμία Τσακανίκα. Κατά την ενημερωτική αυτή συνάντηση οι μαθητές/τριες  είχαν την ευκαιρία να θέσουν τα ερωτήματά τους όπως και τη δυνατότητα να επισκεφτούν μερικά από τα τμήματα και να παρακολουθήσουν τις δραστηριότητες των μαθητών και των εκπαιδευτικών. Στη διάρκεια της παραμονής τους εκεί συνάντησαν τους παλιούς μαθητές του σχολείου μας με τους οποίους οι μαθητές μας βρέθηκαν και συζήτησαν κατά την ώρα του διαλείμματος.

Ευχαριστούμε θερμά τον Διευθυντή του Γυμνασίου κ.  Παπαγεωργίου Παναγιώτη και τη Φιλόλογο του Γυμνασίου  κ. Καραΐνδρου Κωνσταντίνα για τη θερμή υποδοχή!

εικόνα Viber 2024 05 23 22 50 53 205 censored