ΔΙΑΘΕΜΑΤΙΚΟ ΜΑΘΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ: “ΜΑΘΑΙΝΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΥΚΗΝΑΙΟΥΣ, ΤΟΝ ΟΜΗΡΟ, ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΦΗ ΚΑΙ ΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ”

1686302311640

Με στόχο την ομαλή μετάβαση των μαθητών της ΣΤ΄ Τάξης του σχολείου μας στο διδακτικό περιβάλλον της Α’ Γυμνασίου, πραγματοποιήθηκε από την φιλόλογο-αρχαιολόγο του Γυμνασίου Λιδωρικίου, κυρία Καραΐνδρου Κωνσταντίνα, διδασκαλία ιστορικών/αρχαίων κειμένων και δράσεις, μέσω της αξιοποίησης φυλλαδίου εργασιών σχετικά με τους Μυκηναίους, τον όμηρο, την πρώτη γραφή και  τα αρχαία ελληνικά”.

Οι μαθητές/-τριες ευχαριστήθηκαν την πρώτη επαφή με το Γυμνάσιο και με ενδιαφέρον συμμετείχαν στις δράσεις!

Ευχαριστούμε το Γυμνάσιο Λιδωρικίου και ιδιαίτερα τη κυρία Καραΐνδρου Κωνσταντίνα.

1686302311640