Εξωραϊσμός σχολικής αυλής

ΣΤ’ τάξη – Εκπαιδευτικός: Κουφοτόλη Δήμητρα
Τίτλος: «Εξωραϊσμός σχολικής αυλής»

Δεν είναι μυστικό ότι τα χρησιμοποιημένα και πεταμένα ελαστικά στις χωματερές ρυπαίνουν το περιβάλλον, αντί να τα πετάξουμε, μπορούν να  πάρουν ξανά ζωή ως κάτι νέο και μάλιστα με ελάχιστο κόστος. Όλοι μαζί μπορούμε να αλλάξουμε την καθημερινότητά μας και να την κάνουμε πιο ανθρώπινη.

Τα παιδιά μας δείχνουν τον δρόμο, ξεκινώντας από τα απλά… και αυτό το  κατάφεραν οι μαθητές της ΣΤ’ τάξης, να δημιουργήσουν μια όμορφη γωνιά στην αυλή του σχολείου τους. Το μόνο που χρειάστηκαν ήταν φαντασία και όρεξη.

Δεν θα τα καταφέρναμε  αν δεν είχαμε  τη βοήθεια της προέδρου του τοπικού συμβουλίου Λευκώνα της κ. Άννας  Ιορδανίδου, τον σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων  και τον συνάδελφο κ. Γιώργο Θεμελή  που ήταν δίπλα μας συνέχεια και πρόσφερε την βοήθειά του απλόχερα και τους ευχαριστούμε όλους  πολύ.

ΑΣ 6 10ΑΣ 6 1 ΑΣ 6 11ΑΣ 6 2 ΑΣ 6 9ΑΣ 6 3 ΑΣ 6 4 ΑΣ 6 5 ΑΣ 6 6 ΑΣ 6 7 ΑΣ 6 8