Δώρο στους μαθητές μας φυτά και δεντράκια από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων

Πηγή: https://www.facebook.com/groups/1690699114501169 (Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων Δημοτικού Σχολείου Λευκώνα)
κενό
Η 21η Μαρτίου συμπίπτει με την έναρξη της εαρινής ισημερίας και την πρώτη ημέρα της άνοιξης. Η ημέρα αυτή ανακηρύχθηκε Παγκόσμια Ημέρα Δασοπονίας. Με αφορμή λοιπόν αυτή την ημέρα, λίγες μέρες νωρίτερα το Δ.Σ. του συλλόγου μας θέλησε να δώσει μια νότα χαράς κ αισιοδοξίας σε όλα τα παιδιά του σχολείου μας! Για το λόγο αυτό εξασφαλίσαμε για τα παιδιά όλων των τάξεων διάφορα φυτά και δεντράκια (πικροδάφνη, θυμάρι, λεβάντα, κρανιά, δάφνη, φρίξο κλπ). Βοηθήστε τα παιδιά να τα φυτέψουν σε κάποιο μέρος της αυλής σας ή σε κάποια γλάστρα κ να τα φροντίζουν!
Θέλουμε να ευχαριστήσουμε το δασαρχείο Σερρών που ανταποκρίθηκε στο αίτημα μας.
Ευχαριστούμε τον πρόεδρο και την αντιπρόεδρο του Ποντιακού Συλλόγου Λευκώνα Σερρών που βοήθησαν στη μεταφορά.
κενό
γονέων δεντράκια 3 γονέων δεντράκια 2 γονέων δεντράκια 4 γονέων δεντράκια 1