ΕΠΙΔΟΣΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ Β΄ΤΡΙΜΗΝΟΥ

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΗΣ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ

Αγαπητοί γονείς

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 22/3/2024 οι μαθητές-τριες θα προσέλθουν στο σχολείο κανονικά 8-8.15 και θα αποχωρήσουν 9.30.

Στις 8.15 θα γίνει η παράδοση της σημαίας στην σημαιοφόρο και στους παραστάτες και στη συνέχεια  κάθε τάξη θα εορτάσει την επέτειο στην αίθουσά της έως 9.30.

Μετά τη λήξη της εορτής  θα γίνει επίδοση βαθμολογίας Β΄ τριμήνου έως 11.00.

Τη Δευτέρα 25 Μαρτίου 2024 θα πραγματοποιηθεί η μαθητική παρέλαση στον Μαραθώνα. Οι τάξεις που συμμετέχουν στην παρέλαση (Δ΄,Ε΄και ΣΤ΄) θα  πρέπει να βρίσκονται στο χώρο παρέλασης 10.15.

Η σημαιοφόρος και ένας παραστάτης  θα πρέπει να βρίσκονται στον  Ιερό Ναό Αγ. Ιωάννη για την επίσημη Δοξολογία στις 9.45.

Τα τμήματα κατά τη διάρκεια της παρέλασης θα συνοδεύσουν οι εκπαιδευτικοί:  Βασιλάκη Μαργαρίτα,  Δήμου Αριάδνη , Σκέμβρης Λουδοβίκος.

Ανακοίνωση για την Τετάρτη 24-1-2024

ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΟΓΩ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ

Ευχές για το 2024 από τις τάξεις Δ, Ε και ΣΤ!

Οι μαθητές των τάξεων Δ, Ε και ΣΤ σας εύχονται για το νέο έτος!

Αφού δημιουργήσαμε το τυχερό μας αστέρι της χρονιάς με το περιβάλλον προγραμματισμού EasyLogo, το αποθηκεύσαμε στον φάκελο της τάξης μας και το αναρτήσαμε μαζί με την ευχή μας στον ψηφιακό μας τοίχο μέσω της εφαρμογής padlet. Όλα αυτά στο πρώτο μάθημα Πληροφορικής της χρονιάς!

Παρακάτω δείτε σε εικόνα τις ευχές των μαθητών μας.

Καλή χρονιά με υγεία!

ΤΑΞΗ ΣΤ:

Σύνδεσμος

ΕΥΧΕΣ ΣΤ 2024

ΤΑΞΗ Ε:

Σύνδεσμος

ΕΥΧΕΣ ΕΤΟΥΣ Ε ΤΑΞΗ

ΤΑΞΗ Δ:

(σύντομα κοντά σας!)

Επίδοση βαθμολογίας 1ου τριμήνου

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε πως οι έλεγχοι προόδου Α τριμήνου θα δοθούν την Πέμπτη 21/12/2023 μετά  την λήξη των μαθημάτων , στις 13.20.

Την Τετάρτη 20/12/2023 θα πραγματοποιηθεί  εκκλησιασμός του σχολείου στον Άγιο Μόδεστο. Οι μαθητές-μαθήτριες θα πάνε στην εκκλησία οδοιπορικώς συνοδευόμενοι από του εκπαιδευτικούς του σχολείου.

Την Παρασκευή 22/12/2023 το σχολείο θα λειτουργήσει κανονικά όπως και το ολοήμερο. Μέλη του Συλλόγου Γονέων θα μοιράσουν δώρα στα παιδιά.

Με εκτίμηση,

Ο διευθυντής και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου.

Ημερολόγιο Χριστουγέννων!

Αγαπητοί μας μαθητές,

στον παρακάτω σύνδεσμο θα βρείτε το γιορτινό ημερολόγιο Δεκεμβρίου που σας έχω φτιάξει για να περάσετε έναν όμορφο Δεκέμβρη μέχρι την ημέρα των Χριστουγέννων.
Κάθε παραθυράκι ανοίγει και την αντίστοιχη μέρα που δείχνει ο αριθμός.
Στα παράθυρα κρύβονται διάφορες εκπλήξεις!
Παιχνίδια, τραγούδια, παζλ, αινίγματα, έθιμα, κάλαντα, παραμύθια και ταινιούλες με θέμα τα Χριστούγεννα!
Ελπίζω να το απολαύσετε.
Καλές γιορτές σε εσάς και τις οικογένειες σας!
Σπυριδούλα Βασιλοπούλου,
Η εκπαιδευτικός Πληροφορικής του σχολείου.