Εγγραφές Α΄ τάξης 2024-2025

Οι εγγραφές στα δημοτικά σχολεία για το σχολικό έτος 2024-2025 θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2024. Στην πρώτη τάξη εγγράφονται υποχρεωτικά όσοι μαθητές γεννήθηκαν από την 1η Ιανουαρίου μέχρι και 31 Δεκεμβρίου 2018.Στο σχολείο οι εγγραφές μπορούν να γίνουν καθημερινά από  1.30.μ.μ ως  2:00 μ.μ..

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ

1. Βιβλιάριο Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.), ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

2. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή(Α.Δ.Υ.Μ.). Διατίθεται από το Δημοτικό Σχολείο. Το έγγραφο αυτό προσκομίζεται έως τις 21 Ιουνίου 2024 και το αργότερο μέχρι τις 11 Σεπτεμβρίου 2024 για να μπορεί το παιδί να κάνει Γυμναστική και να συμμετέχει στις αθλητικές εκδηλώσεις.

3. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο, φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή (λογαριασμός ρεύματος ή τηλεφωνίας που να είναι στο όνομα των γονέων ή του κηδεμόνα του μαθητή)

4. «Βεβαίωση Φοίτησης» από το Νηπιαγωγείο όπου ο μαθητής φοιτά, η οποία θα προσκομιστεί στο γονέα ή κηδεμόνα του μαθητή για την εγγραφή του στο δημοτικό.

5.Η αίτηση-δήλωση γονέα για το Ολοήμερο Πρόγραμμα ,αν θέλετε το παιδί να φοιτήσει και στο ολοήμερο, διατίθεται από το Δημοτικό Σχολείο.

ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Αγαπητοί γονείς / κηδεμόνες και μαθητές του σχολείου μας,

σας ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς, 2023-2024, θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα, 11 Σεπτεμβρίου 2023, στις 9:30 π.μ., στη μεγάλη αίθουσα του σχολείου μας.

Καλή Σχολική Χρονιά!