ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΩΣΤΑΚΙΩΝ

ΚΩΣΤΑΚΙΟΙ .Τηλ.-fax .2681026803 ,T.K. 47100

ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Μάι 202031

Το σχολείο θα επαναλειτουργήσει τη Δευτέρα 1/6/20. Λόγω των ειδικών συνθηκών της πανδημίας το κάθε τμήμα θα χωριστεί σε 2 υπο-τμήματα που θα λειτουργούν εκ περιτροπής την κάθε εβδομάδα. Αναλυτικότερα τα παιδιά που θα είναι στο τμήμα  «Δευτέρα- Τετάρτη -Παρασκευή» την 1η Ιουνίου την επόμενη εβδομάδα θα έρθουν  «Τρίτη – Πέμπτη» και αντίστοιχα το 2ο τμήμα.Το ίδιο θα συνεχιστεί μέχρι τη λήξη της σχολικής χρονιάς.

To τμήμα πρωινής υποδοχής καθώς και το ολοήμερο τμήμα του σχολείου δε θα λειτουργήσουν.

Ως εκ τούτου η ώρα προσέλευσης όλων των παιδιών θα είναι 8:00 π.μ και η ώρα αποχώρησης 1:15 μ.μ.

Οι γονείς θα ενημερωθούν στα προσωπικά τους mail για το τμήμα στο οποίο ανήκει το παιδί τους.

Για οποιαδήποτε αλλαγή θα ενημερωθείτε εκ νέου.

Τα γεύματα θα διανεμηθούν  κανονικά από 01/06/2020.

Διαβάστε τη σχετική εγκύκλιο   εδώ

Και τις οδηγίες ασφαλούς επαναλειτουργίας της σχολικής μονάδας εδώ

Ο Διευθυντής του σχολείου

Έξαρχος Κωνσταντίνος