ΔΗΜ. ΣΧ. ΚΟΚΚΩΝΙΟΥ – ΠΟΥΛΙΤΣΑΣ

Καλώς ήρθατε στον ιστότοπο του 7/θέσιου Δημοτικού Σχολείου Κοκκωνίου Πουλίτσας Κορινθίας

Αγιασμός για το διδακτικό έτος 2020 – 2021

Σεπ 202011

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

ΚΟΚΚΩΝΙΟΥ – ΠΟΥΛΙΤΣΑΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός για την έναρξη του νέου σχολικού έτους 2020 – 2021, θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020, στις 11:00 π.μ.

Οι μαθητές των Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξεων θα μεταβούν στο διδακτήριο του Κοκκωνίου και οι μαθητές των Δ΄, Ε΄ και Στ΄ τάξεων στο διδακτήριο της Πουλίτσας.

Δεν επιτρέπεται η είσοδος στο Σχολείο κανενός άλλου πλην των εκπαιδευτικών και μαθητών.

Οι μαθητές θα πρέπει να έχουν μαζί τους

1. Την σχολική τους τσάντα, καθώς θα διανεμηθούν τα βιβλία
  2. Την προσωπική τους μάσκα.

Για τη μεταφορά των μαθητών θα πραγματοποιηθούν τα εξής  δρομολόγια:

• Στις 10:40 π.μ.το λεωφορείο θα αναχωρήσει από τα Ταρσινά με κατεύθυνση την Πουλίτσα, μέσω Κρηνών και Κοκκωνίου.
  • Στις 12:00 π.μ. με αφετηρία την Πουλίτσα, θα μεταφέρει τους μαθητές σε Κοκκώνι, Κρήνες και Ταρσινά.
  • Όλοι οι μαθητές θα αποχωρήσουν από το Σχολείο στις 12:00 μ.μ. Λόγω των συνθηκών, παρακαλούμε να μεριμνήσετε για την έγκαιρη παραλαβή των παιδιών.

Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ

ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Επαναλειτουργία σχολείου

Μαΐ 202029

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΟΚΚΩΝΙΟΥ – ΠΟΥΛΙΤΣΑΣ

ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Την Δευτέρα 1/6/2020 το σχολείο μας  επαναλειτουργεί μετά την διακοπή λειτουργίας του λόγω κορωνοϊού.

Το σχολείο μας σε συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων έχει λάβει όλα τα προβλεπόμενα μέτρα σε υπέρτατο  βαθμό.

Παρακαλούμε τους γονείς κατά την Άφιξη και Αποχώρηση  των παιδιών τους, να τηρούν τις προβλεπόμενες αποστάσεις και έξω από το σχολείο.  Βεβαίως δεν επιτρέπεται η είσοδος και  εντός του σχολείου  για κανέναν πλην των μαθητών και εκπαιδευτικών.

Επειδή πιθανόν να υπάρξουν  καθυστερήσεις  στα δρομολόγια του ΚΤΕΛ λόγω των ειδικών μέτρων, παρακαλούμε θερμά τους γονείς να είναι παρόντες το πρωί  στην επιβίβαση των παιδιών τους στο λεωφορείο, προκειμένου να διασφαλιστεί η ασφάλεια των παιδιών.

Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Β Θηλυκά ουσιαστικά σε -α-Λύσεις

Β Προβλήματα πολλαπλασιασμού-διαίρεσης-Λύσεις

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Γ΄Δεκαδικά Κλάσματα και αριθμοί