Αρχείο ημέρας 20 Ιουνίου 2016

Ιούνιος 2016

ΓΙΟΡΤΗ ΛΗΞΗΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2015-2016

DSC_0195 DSC_0194 DSC_0185

Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 15 Ιουνίου 2016 η γιορτή λήξης του Σχολείου μας για τη σχολική χρονιά 2015-2016.

Τη γιορτή διοργάνωσε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας. Με μεγάλη συμμετοχή, κέφι και συγκίνηση τα παιδιά άκουσαν μουσική, έπαιξαν διάφορα παιχνίδια με την καθοδήγηση της Νηπιαγωγού του Κεφαλαρίου, την οποία και ευχαριστούμε πολύ, έπαιξαν ποδόσφαιρο με την επίβλεψη του γυμναστή του σχολείου και τέλος αφού χόρεψαν, έφαγαν τα πολύ ωραία φαγητά που είχαν φτιάξει με μεγάλο κέφι οι μανάδες των μαθητών του σχολείου μας.

Το ραντεβού δίνεται, πλέον, για τον Σεπτέμβρη για ένα νέο ξεκίνημα!!!

Με τη λήξη της σχολικής χρονιάς αισθανόμαστε την ανάγκη να ευχαριστήσουμε ανθρώπους που βοήθησαν σημαντικά στη βελτίωση του Σχολείου μας.

Πιο συγκεκριμένα, ευχαριστούμε θερμά :

α. Τον κ. Κρίγκο Δημήτριο, Αντιδήμαρχο του Δ. Άργους-Μυκηνών για τη στήριξη και τη θετική ανταπόκρισή του σε αίτημά μας για τη δεύτερη αίθουσα του σχολείου μας.

β. Τον κ. Νικολόπουλο Γεώργιο, Πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Δ. Σχολείου Κεφαλαρίου, για την καθημερινή και ακούραστη ενασχόλησή του με ζητήματα του Σχολείου και την παροχή βοήθειας σε κάθε μας αίτημα.

γ. Την κα Δαμασκηνού Δέσποινα, Πρόεδρο της Σχολικής Επιτροπής Δ. Άργους-Μυκηνών, για την άριστη συνεργασία, τον  εξοπλισμό της μονάδας με σύγχρονο υλικό, τη στήριξή της στο να έρθουν οι δύο νέες αίθουσες του σχολείου μας,  αλλά και την έγκριση δαπανών του Σχολείου, όταν αυτό απαιτούνταν.

Τέλος, ευχαριστούμε τον Σεβασμιότατο Μητροπολίτη Αργολίδας Νεκτάριο, για την επίσκεψή του στο Σχολείο μας και την αγάπη με την οποία αγκάλιασε τους μαθητές, τις μαθήτριές και τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας, καθώς και τον αιδεσιμότατο π. Μετζάκη Μιχαήλ, για την ολόθερμη στήριξη και συνεργασία του.

Ευχόμαστε, καλό καλοκαίρι, με υγεία, ξεκούραση και ευτυχισμένες στιγμές σε όλους!!

Η Εφημερίδα του Σχολείου μας

Ερωτηματολόγιο για την αξιολόγηση της ιστοσελίδας μας

Ηλεκτρονική Τάξη

30/4/: Παγκόσμια Ημέρα κατά της Σωματικής Τιμωρίας

- Σχετικές αναρτήσεις

30/4/1926: Η εκπαίδευση στην Ελλάδα γίνεται υποχρεωτική δια νόμου για παιδιά ηλικίας από 6 έως 14 ετών.

30/4/1992: Το ελβετικό ινστιτούτο CERN, δημιουργός του WWW, ανακοινώνει ότι το διαδίκτυο είναι ελεύθερα προσβάσιμο για όλους, χωρίς την καταβολή τιμήματος.

Εσωτερικός Κανονισμός σχολείου 2023-2024