Την Πέμπτη 18 Απριλίου οι μαθητές του σχολείου μας επισκέφτηκαν το Δημοτικό Θέατρο Μυτιλήνης και παρακολούθησαν την παιδική θεατρική παράσταση «Οδυσσεβάχ».
Η συγγραφέας Ξένια Καλογεροπούλου μεταφέρει μια εμπνευσμένη ιστορία βασισμένη στην “Οδύσσεια”, τον “Σεβάχ το Θαλασσινό” και άλλα λαϊκά παραμύθια, στην οποία εξυμνούνται η θέληση και η επιμονή που χρειάζεται ο άνθρωπος για να κατακτήσει τους στόχους του, ξεπερνώντας τα εμπόδια και τους πειρασμούς που συναντάει στη διαδρομή.
Μία παράσταση ταξίδι για μικρούς και μεγάλους!