Σχόλια

Οι μαθητές του σχολείου μας δέχτηκαν την διαδικτυακή επίσκεψη των Οργανούληδων. Πρόκειται για ένα εκπαιδευτικό πρόγραμμα για την υγιεινή ζωή και τη δωρεά οργάνων με την υποστήριξη του Ιδρύματος Ωνάση.

Οι Οργανούληδες βοήθησαν τα παιδιά να κατανοήσουν με διασκεδαστικό τρόπο τη λειτουργία βασικών οργάνων του σώματος, να αντιληφθούν τη σημασία της υγιεινής διατροφής και της φροντίδας του σώματος και να έρθουν σε μία πρώτη επαφή με  τη δωρεά οργάνων και τη μεταμόσχευση.

Οι Οργανούληδες γεννούν την ελπίδα, ώστε στο μέλλον όλο και περισσότερες γενιές να έχουν εξοικειωθεί με τη φροντίδα της υγείας τους, καθώς και με την έννοια της δωρεάς οργάνων, που μπορεί και αλλάζει τον κόσμο.

Αυτό που μετράει είναι αυτό που υπάρχει μέσα μας, κυριολεκτικά και μεταφορικά!

εικόνα Viber 2024 02 14 18 07 44 451 εικόνα Viber 2024 02 14 18 07 45 405 εικόνα Viber 2024 02 14 18 18 04 539

Τα σχόλια είναι κλειστά.