Βράβευση μαθητών/τριών για τον Διαγωνισμό «Παιχνίδι και Μαθηματικά» της ΕΜΕ

Vraveusi6

Σήμερα Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου, πραγματοποιήθηκε στο κατάμεστο αμφιθέατρο του Δημαρχείου στο Κιάτο, η βράβευση των μαθητών και μαθητριών των σχολείων της Δυτικής Κορινθίας, οι οποίοι διακρίθηκαν στους διαγωνισμούς της Ελληνικής Μαθηματικής Κορινθίας, την περασμένη σχολική χρονιά.

Ανάμεσα στους βραβευθέντες ήταν και τέσσερις (4) μαθητές του σχολείου μας. Οι Ανδρέας Ξ. και Βασιλική Π., που βρίσκονται πλέον στην Α’ Γυμνασίου και οι Γιάννης Α. και Εμμελίνα Π., από τα φετινά μας Εκτάκια.

Συγχαρητήρια στα παιδιά μας, αλλά και σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες που βραβεύτηκαν. Πολλά μπράβο και σε όσους και όσες συμμετείχαν στους διαγωνισμούς και δοκίμασαν τις δυνάμεις τους! Καλή πρόοδο και εις ανώτερα.