27/3: ««Η φιλαναγνωσία πάει σπίτι και σχολείο. Με λογισμό και όνειρο φτιάχνουμε… φαντασία»: Εξ αποστάσεως ενημερωτική δράση προς γονείς-κηδεμόνες»

Αγαπητοί γονείς-κηδεμόνες,

Οι Σύμβουλοι Εκπαίδευσης Δασκάλων Κορινθίας, στο πλαίσιο των καθηκόντων τους διοργανώνουν μέσω τηλεδιάσκεψης, απογευματινή ενημερωτική Εσπερίδα, με την επιθυμία να υποστηρίξουν και το δικό σας δύσκολο, όμορφο και σημαντικό έργο. Η ενημερωτική Εσπερίδα έχει ως θέμα:

«Η φιλαναγνωσία πάει σπίτι και σχολείο. Με λογισμό και όνειρο φτάχνουμε…φαντασία»

και θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 27.03.2024, ώρα 18:00-19:30, μέσω της πλατφόρμας Webex.

Εισηγητές:

-κ. Ιωάννης Μπάρτζης, Συγγραφέας, τ. Σχολικός Σύμβουλος Κορινθίας:«Βιβλιοφιλία, φιλαναγνωσία, βιβλιαγάπη κατέναντι στις οθόνες…»

-κ. Μαρία Παπανικολάου, Συγγραφέας: «Το παιδικό βιβλίο. Ποιος διαβάζει τελικά; Οι γονείς ή τα παιδιά; Πώς επιλέγουμε βιβλία για τα παιδιά μας; Σκέψεις και προβληματισμοί»

-κ. Λιάνα Δενεζάκη, Συγγραφέας-Εικονογράφος: «Μια εικόνα, χίλιες ιστορίες»

– Σύνδεσμος τηλεδιάσκεψης: https://minedu-primary2.webex.com/meet/pokatsanos

Με εκτίμηση,