Συμμετοχή στο τουρνουά καλαθοσφαίρισης 3×3 Schools powered by ΔΕΗ στο Κιάτο

Basket4

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε’ και Στ’ τάξης του σχολείου μας συμμετείχαν στο τουρνουά καλαθοσφαίρισης 3×3 Schools powered by ΔΕΗ, που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γήπεδο μπάσκετ στο Κιάτο, καθώς ο Δήμος Σικυωνίων φιλοξένησε τη διοργάνωση δίνοντας την ευκαιρία στα παιδιά να γνωρίσουν το άθλημα που ξεκίνησε από τους δρόμους και έφτασε στους Ολυμπιακούς Αγώνες.

Το σχολείο μας ήταν ανάμεσα στα 7 δημοτικά σχολείου του Δήμου που συμμετείχαν στη δράση και οι ομάδες μας Kings, Πράσινοι, Διαμαντάκια και Κορώνες έπαιξαν με την ψυχή τους και καταχάρηκαν το παιχνίδι, με τις νίκες και τις ήττες του!

Συγχαρητήρια σε όλους για την υλοποίηση της δράσης και στους μικρούς μαθητές και τις μαθήτριες για τη συμμετοχή τους!

Διαβάστε περισσότερα ΕΔΩ!