17/12: Ομιλία “Μεσογειακή διατροφή και η σχέση της με την πρόληψη χρόνιων παθήσεων” στο Μουσείο Περιβάλλοντος

Πρόσκληση Μεσογειακή Μουσείο

Το Δημοτικό Σχολείο Καλλιάνων, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου και το Μουσείο Περιβάλλοντος Στυμφαλίας, συνδιοργανώνουν την Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2023 και ώρα 12:00μ.μ., επιστημονική ομιλία και προβολή ντοκιμαντέρ με θέμα «Μεσογειακή διατροφή και η σχέση της με την πρόληψη χρόνιων παθήσεων», στο Μουσείο Περιβάλλοντος Στυμφαλίας.

Ομιλητής θα είναι ο κλινικός διαιτολόγος-διατροφολόγος, (B.Sc) κ. Συριάνος Κωνσταντίνος, ο οποίος θα αναλύσει τις αρχές της Μεσογειακής Διατροφής και τη σημασία της σωστής και ισορροπημένης διατροφής για την ψυχοσωματική και πνευματική ανάπτυξη των παιδιών.

Πρόσκληση Μεσογειακή Μουσείο