Επιμορφωτική συνάντηση «Η μετάβαση από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο» στις 31/5

Από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο QR code

Οι Σύμβουλοι Εκπαίδευσης της 1ης, 2ης και 3ης Εκπ/κής Περιφέρειας Π.Ε. Κορινθίας, κ. Αναστασία Γκιόκα, κ. Ζαχαρούλα Καραβά και κ. Ηλίας Γεραρής πραγματοποιούν επιμορφωτική συνάντηση με εκπαιδευτικούς και γονείς της ΣΤ ́ τάξης και Συλλόγους Γονέων και Κηδεμόνων, με θέμα: «Η μετάβαση από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο», με σκοπό να ενημερωθούν οι γονείς για τις αλλαγές που συμβαίνουν σε διάφορους τομείς κατά τη μετάβαση από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο, με απώτερο στόχο την ομαλή προσαρμογή των μαθητών στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση.

Η επιμορφωτική συνάντηση θα πραγματοποιηθεί δια ζώσης την Τετάρτη 31-05-2023 και ώρα 18.30, στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Κορίνθου. Υπάρχει η δυνατότητα παρακολούθησης και διαδικτυακά στο webex (πατώντας ΕΔΩ).

Συμμετέχοντες/ουσες:
-Σύμβουλοι Εκπαίδευσης: Ηλίας Γεραρής, Αναστασία Γκιόκα και Ζαχαρούλα Καραβά
-Προσκεκλημένη ομιλήτρια: Ολυμπία Χασούρα, Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Σορβόννης, Σύμβουλος Εκπαίδευσης Φιλολόγων Ν. Κορινθίας
-Εκπαιδευτικοί και Γονείς της ΣΤ ́ τάξης και Σύλλογοι Γονέων και Κηδεμόνων των Δ.Σ.: 1ης, 2ης και 3ης Εκπ/κής Περιφέρειας Π.Ε. Κορινθίας

Επισημαίνεται ότι η επιμορφωτική συνάντηση θα πραγματοποιηθεί τηρώντας απαρέγκλιτα τα υγειονομικά πρωτόκολλα.