Να σας τα πούμε..;

Xristougenniatika Kalanta 300x224 1

Την Τετάρτη 20/12/2023 μέσα σε κλίμα χαράς και συγκίνησης, μαθητές του Ειδικού Σχολείου Αλεξ/πολης, συνοδευόμενοι από τους εκπαιδευτικούς τους, έδωσαν χριστουγεννιάτικο ρυθμό στο κέντρο της πόλης.Το Δημαρχιακό Μέγαρο, η Τελωνειακή Υπηρεσία και τα καταστήματα γέμισαν με παιδικές φωνούλες που έψαλαν τα κάλαντα της Θράκης και της Ικαρίας

Οι μαθητές, συνοδεία μουσικών οργάνων, με τις αυθεντικές χριστουγεννιάτικες νότες της ψυχής τους και τις μελωδικές φωνές τους, δημιούργησαν μια ιδιαίτερα συγκινητική και γιορτινή ατμόσφαιρα, μεταφέροντας το χριστουγεννιάτικο πνεύμα της ανιδιοτελούς αγάπης σε όλη την πόλη.

Οι παραδοσιακές μελωδίες, τα παιδικά χαμόγελα, οι ευχές, η αισιοδοξία και η ελπίδα, πλημμύρισαν όλη την πόλη και ζέσταναν την ψυχή όλων μας με το φως των Χριστουγέννων.

Σας ευχόμαστε ολόψυχα καλές γιορτές, με υγεία, αγάπη και ευημερία.

Χρόνια πολλά! Καλή Χρονιά!

1kal 6kal 2kal
7kal 1