ΑΓΩΓΗ ΥΓΕΙΑΣ

ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ ΜΕ ΘΕΜΑ: «ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΗ ΑΓΩΓΗ»

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το Κέντρο Υγείας Νέας Μάκρης συμμετέχει στο πρόγραμμα του Υπουργείου Υγείας για την υλοποίηση δράσεων και παρεμβάσεων ευαισθητοποίησης και ενημέρωσης του μαθητικού πληθυσμού στο πλαίσιο της Αγωγής Υγείας σε Εθνικό Επίπεδο, για το σχολικό έτος 2023 – 2024, με θέμα: «Διατροφική Αγωγή».

Το εν λόγω πρόγραμμα, το οποίο θα παρουσιάσει η Παιδίατρος του Κέντρου Υγείας Νέας Μάκρης, κ. Κωνσταντινάκη Χριστίνα, θα υλοποιηθεί στο Σχολείο μας την Πέμπτη 04 Απριλίου 2024 και ώρα 10:00 π.μ. – 11:00 π.μ. για τους μαθητές και τις μαθήτριες των Γ΄ &  Δ΄ τάξεων.

Παρακάτω σας κοινοποιούμε την Ενημερωτική Επιστολή του Υπουργείου Υγείας:

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ

Προκειμένου το παιδί σας να συμμετάσχει στην ως άνω δράση, είναι απαραίτητη η ενυπόγραφη συγκατάθεσή σας στο παρακάτω έντυπο:

ΕΝΤΥΠΟ ΣΥΓΚΑΤΑΘΕΣΗΣ