Καλό καλοκαίρι σε όλους!

0

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΕΟΥ ΓΟΡΓΟΜΥΛΟΥ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 15-06-2022

beach 1449008 640

Ραντεβού τον Σεπτέμβρη!

ο Λαγός και η Χελώνα part2

0

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΕΟΥ ΓΟΡΓΟΜΥΛΟΥ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 08-06-2022

aesops fable gc2f75c653 1920

Θεατρική παράσταση του Δημοτικού σχολείου και Νηπιαγωγείου Ν. Γοργομύλου. Πρωταγωνιστούν οι μαθητές του σχολείου.

Σας περιμένουμε στην πλατεία του χωριού στις 15/6/2022 και ώρα 9:15 π.μ.

Είσοδος ελεύθερη

Εγγραφές στην Α΄ τάξη για το σχολικό έτος 2022-2023

0

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΕΟΥ ΓΟΡΓΟΜΥΛΟΥ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 21-02-2022

ΕΓΓΡΑΦΕΣ Α΄ ΤΑΞΗ_ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ 2022-2023

Επισυναπτόμενα:

ΑΙΤΗΣΗ_ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ

ΑΤΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΜΑΘΗΤΗ

ΑΙΤΗΣΗ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ

Καλή χρονιά!

0

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΕΟΥ ΓΟΡΓΟΜΥΛΟΥ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 07-01-2022

new years day ge62ec88c8 1280

Καλή χρονιά, γεμάτη υγεία και τύχη!

Επιστροφή στα θρανία στις 10-1-2022 με τρία self-test για αυτή την εβδομάδα. Ένα πριν έρθουμε τη Δευτέρα, ένα πριν την Τρίτη και ένα πριν την Παρασκευή.

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!

0

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΕΟΥ ΓΟΡΓΟΜΥΛΟΥ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 10-09-2020

Να’ μαστε πάλι εδώ!!!!Καλή σχολική χρονιά σε όλους!!! Μαθητές , εκπαιδευτικούς και γονείς!!! Η νέα χρονιά που ξεκινά είναι μια νέα χρονιά με νέα δεδομένα! Μα κάθε αρχή και δύσκολη!!Με καλή διάθεση ,πρόθεση και συνεργασία θα μπορέσουμε όλοι να προσαρμοστούμε στη νέα μας σχολική πραγματικότητα! Καλή δύναμη σε όλου!!Καλή μας αρχή!!!!!

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ Α ΤΑΞΗ

0

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΕΟΥ ΓΟΡΓΟΜΥΛΟΥ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 17-05-2020

ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΠΩΣ ΟΙ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α ΤΑΞΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΘΑ ΔΙΑΡΚΕΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΣ 15 ΕΩΣ ΚΑΙ ΤΙΣ 29 ΜΑΙΟΥ.ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΤΡΟΠΟ.ΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΣΤΑΛΕΙ  ΗΔΗ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΕΤΕ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ.ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕΤΕ ΝΑ ΤΑ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ  ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΝΝΟΗΘΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΗ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ  ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΩΝ ΤΑΞΕΩΝ Γ΄ΚΑΙ Ε΄ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΟΥΝ  ΝΕΟ ΕΓΓΡΑΦΟ Α.Δ.Υ.Μ(ΔΕΛΤΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΜΑΘΗΤΗ) ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΔΗ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΣΤΑΛΕΙ.

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!!!!!

0

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΕΟΥ ΓΟΡΓΟΜΥΛΟΥ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 23-04-2020

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ !!!!ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ!!!ΤΟ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΑΥΤΟ ΠΑΣΧΑ ΝΑ ΣΑΣ ΕΦΕΡΕ ΠΙΟ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΑΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΥΣ!!!!ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΦΩΤΙΣΕ Η ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΣΑΣ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΤΕ ΝΑ ΜΕΝΕΤΕ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΤΑΜΩΣΟΥΜΕ ΠΑΛΙ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ <<ΔΙΚΟ ΜΑΣ>> ΣΠΙΤΙ, ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ.Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ!!!!Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΗΤΑ  ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΚΟΝΤΑ Η ΜΑΚΡΙΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΜΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ .

ΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ!!!!!ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΤΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΞΑΝΑΡΧΙΣΑΝΕ!!!!ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΕΝΟΙ  ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ 10:00 ΜΕ 11:30 ΣΤΗΝ ΕΡΤ2!!!ΕΠΙΣΗΣ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ ΠΩΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΜΑΣ!!!!ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!!!!

Καλή Ανάσταση!

0

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΕΟΥ ΓΟΡΓΟΜΥΛΟΥ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 18-04-2020

ΔΙΑΒΑΣΜΑΤΟΣ ….ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!!!

0

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΕΟΥ ΓΟΡΓΟΜΥΛΟΥ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 11-04-2020

ΑΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΡΟΝΟΙΟ ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΜΙΑ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΟΠΟΥ ΘΑ ΒΡΕΙΤΕ ΚΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΛΟΓΗΣ ΒΙΒΛΙΑ, ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΓΟΥΣΤΟ ΚΑΙ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΤΑΞΙΔΙ Σ ΕΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ ΚΟΣΜΟ!!!ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΙΑΣ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗΣ!!

https://www.openbook.gr/   ΑΝΟΙΧΤΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ.

ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΒΙΒΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΑΝ ΒΑΡΙΕΣΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ !!!!ΡΙΞΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ!!ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ!!!!

ΕΧΕΤΕ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΔΙΑΒΑΣΜΑ;;;

0

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΕΟΥ ΓΟΡΓΟΜΥΛΟΥ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 10-04-2020

ΟΙ ΩΡΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ!!!!!ΠΟΣΟ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ;;; ΠΟΣΟ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ;;;ΠΟΣΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ;;ΠΟΣΟ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ;;;

ΛΟΙΠΟΝ ΣΟΥ ΕΧΩ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ!!!!ΔΙΑΒΑΣΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΚΙ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΦΤΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΡΟΝΟΙΟ.ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ!!!!

ΚΑΛΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ!!!!