Στα πλαίσια δράσεων αφιερωμένων στην Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος, η οποία έχει καθιερωθεί να γιορτάζεται στις 5 Ιουνίου, οι μαθητές του σχολείου μας με τους εκπαιδευτικούς τους, είχαν την ευκαιρία να συμμετέχουν σε δραστηριότητες, των οποίων στόχος, για άλλη μια φορά ήταν η ανάδειξη του ζητήματος της προστασίας και του σεβασμού προς το περιβάλλον. Φυσικά δεν έλλειψαν και οι υπέροχες δημιουργίες των μικρών μας καλλιτεχνών!
Α΄ τάξη
Γ΄ τάξη
Δ’ τάξη
Ε΄ τάξη