Δράση για την Αγωγή υγείας

Στις 10/05/2023, το προσωπικό από την 3η ΤΟ.Μ.Υ. Ηρακλείου, επισκέφθηκε το σχολείο μας.Στα πλαίσια δράσεων για την αγωγή και προαγωγή της υγείας, οι μαθητές μας ενημερώθηκαν για την διατροφή σύμφωνα με το υλικό του Εθνικού διατροφικού οδηγού. Ευχαριστούμε θερμά τον κύριο Αρχιτεκτονίδη Φίλιππο, Κοινωνικό Λειτουργό και την κυρία Σοφία Δήμητρα, Επισκέπτρια Υγείας της 3ης ΤΟ.Μ.Υ. Ηρακλείου για την απόκριση τους στο κάλεσμα μας.

Στις 10/02/2023, προσωπικό από την 3η ΤΟ.Μ.Υ. Ηρακλείου, επισκέφθηκε το σχολείο μας, έπειτα από δική μας πρόσκληση. Στα πλαίσια δράσεων για την αγωγή και προαγωγή της υγείας, οι μαθητές μας ευαισθητοποιήθηκαν και ενημερώθηκαν μέσω των προγραμμάτων <<Σεξουαλική και αναπαραγωγική υγεία >> και <<Πρόληψη ατυχημάτων στο σχολείο, στο σπίτι και στο δρόμο>>. Ευχαριστούμε θερμά τον κύριο Αρχιτεκτονίδη Φίλιππο, Κοινωνικό Λειτουργό και την κυρία Σοφία Δήμητρα, Επισκέπτρια Υγείας της 3ης ΤΟ.Μ.Υ. Ηρακλείου για την απόκριση τους στο κάλεσμα μας.